Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Śniadanie Daje Moc ⁄

Śniadanie Daje Moc

Po raz kolejny w szkole została zorganizowana akcja ,,Śniadanie daje moc”. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie klas I –III. Wspólnie z wychowawczyniami dzieci przygotowały najważniejszy posiłek dnia, jakim jest śniadanie. Akcja trwała przez cały ostatni tydzień października 2021 roku.

Dobrze wiemy, że codzienne śniadanie pomaga dzieciom dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. Przygotowanie śniadania w szkole poprzedziły pogadanki na temat zdrowego i racjonalnego odżywiania i higieny rąk , przeprowadzone przez pielęgniarkę szkolną panią Katarzynę Czyrską oraz nauczycielki poszczególnych klas.

Dzieci dowiedziały się o wartościach odżywczych poszczególnych artykułów spożywczych, które są na co dzień spożywane, o szkodliwym działaniu na ludzki organizm spożywanych w nadmiarze słodyczy i chipsów, a także o niezdrowych napojach, które zawierają duże ilości cukru. Szczegółowo została omówiona piramida zdrowego żywienia. Dzieci dowiedziały się też dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Nauczyły się również zasad higieny podczas przygotowania posiłku. Oglądały też krótkie filmy propagujące zdrowe odżywianie oraz różne sposoby wykonania kanapek.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem robili kanapki, dbając o każdy szczegół, by były nie tylko smaczne, ale i apetyczne. Była okazja do dzielenia się z innymi przyniesionymi produktami, ale także spróbowania nowych smaków. Najważniejszym celem akcji było zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania.

To było kolejne doświadczenie i nauka poprzez działanie. Okazało się, że wspólne wykonanie kanapek to nie tylko nauka, ale i świetna zabawa dla dzieci. Radość z pracy uczniów zainspirowała nauczycielki do zorganizowania innych zajęć kulinarnych w ramach których dzieci przygotują sałatki warzywne, owocowe, a także zdrowe, odżywcze koktajle owocowo-warzywne.

opublikowano: 2021-11-04, © Organizatorzy,

fot. Źródło