Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < ŚWIĘTO STRAŻAKA ⁄

ŚWIĘTO STRAŻAKA

Dnia 4.05.2017 r. z okazji Święta Strażaka 6-latki z oddziałów przedszkolnych przy SP nr 3 w Reszlu wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom specyfiki zawodu strażaka, a także zapoznanie ich z podstawowymi elementami bezpieczeństwa podczas wypadków i pożarów.

Przedszkolaków przywitał Pan komendant Krzysztof Iwanow, opowiadał o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków oraz odpowiadał na liczne pytania. Dzieci wiedziały, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, że udzielają pomocy w katastrofach i klęskach żywiołowych , ratują ludzi, gdy zagraża im niebezpieczeństwo i często narażają własne życie, by ratować innych, niejednokrotnie pomagają zwierzętom oraz znają numer telefonu do Straży Pożarnej 998 lub 112. Pan komendant pokazał w jaki sposób można połączyć się przez radiostację z jednostką Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Dzieci bardzo chętnie skorzystały z możliwości ubrania strażackich hełmów. Z zaciekawieniem oglądały wyposażenia wozów oraz miały możliwość wsiąść do wozu strażackiego. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały panu komendantowi i na jego ręce złożyły życzenia wszystkim strażakom z okazji ich święta.

To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z nich, gdy dorosną zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

opublikowano: 2017-05-05, © Krystyna Dudek,

fot. Krystyna Dudek