Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W SP 3 W RESZLU ⁄

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W SP 3 W RESZLU

29 kwietnia 2016 roku w naszej szkole, jak co roku, odbył się apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W odświętnej scenerii w sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego uczennice klasy 4a i 4b przedstawiły przygotowany pod opieką nauczycielek języka polskiego i matematyki - pań Agaty Doboszewskiej-Kasperek i Jolanty Wasiluk - montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej. Tym razem w rolę nauczyciela historii wcieliła się babcia, która w bardzo przystępny, nieszablonowy sposób przybliżyła swoim wnuczkom oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu dzieje naszego kraju, wyjaśniła trudne zagadnienia, takie jak: konstytucja, patriota, liberum veto, sejm oraz znaczenie majowego wydarzenia.

Podczas apelu usłyszeliśmy także piękne wiersze o tematyce patriotycznej. Obok tradycyjnych pieśni patriotycznych ("Witaj majowa jutrzenko", "Polonez 3 maja") czwartoklasistki wykonały utwory "Powrócisz tu" Ireny Santor, "Ojczyzna" Marka Grechuty, "Ojczyzno ma" ks. Karola Dąbrowskiego oraz "Kocham Cię, Polsko" Marcina Dziedzica.

W obchody Święta Konstytucji 3 Maja zaangażowali się również uczniowie klasy II c wraz z wychowawcą - panią Jolą Wasilewską, wykonując piosenkę pt. "Jestem Polakiem". Scenografia, o którą zadbała pani Agnieszka Węglarska, nadała uroczystości podniosły, odświętny ton. Stroje galowe, barwy narodowe podkreśliły powagę uroczystości.

Na zakończenie apelu Panie Dyrektor podziękowały odpowiedzialnym nauczycielkom i uczniom za przygotowanie uroczystości i wprowadzenie wszystkich w klimat tego pamiętnego wydarzenia. Pogratulowały małym artystom zaangażowania oraz profesjonalizmu. Apel niewątpliwie podkreślił wagę patriotyzmu i odpowiedzialności młodych za Ojczyznę i jej przyszłość.

opublikowano: 2016-05-04, © Agata Doboszewska-Kasperek,

fot. Organizatorzy