Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK ⁄

ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Piątego listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło, są doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku przedszkolnym a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny.

17 i 18 listopada 2015 r. dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy SP Nr 3 w Reszlu skorzystały z zaproszenia pań Miejskiej Biblioteki Publicznej na atrakcyjne spotkanie z postaciami znanych bajek : Jaś i Małgosia, Kot w butach, O rybaku i złotej rybce, Czerwony Kapturek. Były to zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po przeczytaniu fragmentu książki, bawiły się przy muzyce. Przedszkolaki miały również spełnić życzenia czarownicy Woluminy, aby uwolnić bohaterów bajek , które zostały przez nią uwięzione w zamku. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie poradziły sobie z zadaniami.

Doskonała atmosfera, piękne stroje i rekwizyty przygotowane przez panią Wiesię i Alę to wszystko spowodowało niezapomniane chwile w świecie postaci z bajek. Dlatego dzieci i wychowawczynie z Oddziałów Przedszkolnych serdecznie dziękują.

opublikowano: 2015-11-23, © Krystyna Dudek,

fot. Krystyna Dudek