Jesteś tu: strona główna < Oświata < Ruch to zdrowie-zajęcia na pływalni w Kętrzynie ⁄

Ruch to zdrowie-zajęcia na pływalni w Kętrzynie

Pływanie znakomicie wpływa na zdrowie i sylwetkę. Na basen warto wybrać się nawet jeśli nie umie się pływać! Przekonały się o tym dzieci z klas II i III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Reszlu. W marcu pod opieką pań Krystyny Bujnowskiej i Joanny Piskosz korzystały trzykrotnie z zajęć na pływalni w Kętrzynie.

Pływanie należy do tej samej grupy aktywności fizycznej, co bieganie czy jazda na rowerze. Dlatego taki rodzaj sportu jest najskuteczniejszy w walce z nadwagą. Pływanie ma też inne zalety – odciąża kręgosłup, angażuje wszystkie grupy mięśni i modeluje sylwetkę. Człowiek rodzi się z odruchem pływania. Ale ponieważ we wczesnym dzieciństwie odruch ten nie jest podtrzymywany - zanika. Musimy więc na nowo uczyć się poruszania w wodzie, co nie każdemu przychodzi z łatwością. Kolorowe „makarony”, deseczki do pływania-to wszystko urozmaiciło i zachęciło dzieci do obcowania z wodą. Dodatkowo na zakończenie każdej wizyty na pływalni odbywały się mecze piłki wodnej.

A zatem wszystko przemawia za tym, że dla zachowania kondycji i dobrego samopoczucia warto od czasu do czasu popływać. Zajęcia na pływalni odbywały się po obowiązkowych lekcjach, a wyjazdy były opłacane przez Rodziców.

opublikowano: 2019-04-04, © Krystyna Bujnowska,

fot. Krystyna Bujnowska