Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Reszelscy uczniowie na trasie wrocławskich krasnali, najciekawszych zabytków Pragi i wśród przyrody skalnego miasta w Adrspach… ⁄

Rozpoczęliśmy sezon szkolnych wycieczek w naszej szkole. W dniu 10.04.2018 r. 37-osobowa grupa uczestników, głównie uczniów trzeciej klasy gimnazjum wraz opiekunami wyruszyła na czterodniową wycieczkę do Wrocławia, Pragi, skalnego miasta w Adrspach i uzdrowiska Polanica Zdrój. Po kilku godzinach podróży dotarliśmy do Wrocławia. Tutaj dołączył do nas pilot wycieczki, Pan Marcin Magiera, który towarzyszył nam podczas wszystkich dni naszej wycieczki. O niewątpliwych atrakcjach Wrocławia opowiadał nam tutejszy pilot, który oprowadzał nas po uliczkach tego miasta.

Wrocław jest pięknym miastem, w którym oprócz Starego Miasta z Ratuszem i kamienicami na uwagę zasługują bardzo liczne wrocławskie krasnale, które można spotkać naprawdę w różnych miejscach. Mieliśmy okazję wziąć udział w grze miejskiej we Wrocławiu i poznać historię tego miasta od samych jego mieszkańców. Wieczorem zawitaliśmy do hostelu, gdzie spędziliśmy noc. Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy w dalszą podróż. Ok. godz. 12.30 dotarliśmy do Pragi, gdzie dołączył do nas czeski przewodnik, z którym zwiedzaliśmy urocze zabytki Pragi: Hrad, katedra św. Wita, Zamek Królewski, kościół św. Jerzego, most Karola i wiele innych. Po trudach zwiedzania odpoczęliśmy w czeskiej restauracji, gdzie zjedliśmy obiadokolację. Niestety kuchnia czeska nas nie zachwyciła, mieliśmy inne oczekiwania.

Miejscem skupiającym wiele narodowości okazał się hostel w Pradze. Zostaliśmy zakwaterowani na jedenastym Pietrze. Widoki z pokojów były przepiękne, wieczorna panorama Pragi pozostawiła w nas niezapomniane obrazy świetlne, różne style architektury, a także ogrom najróżniejszych ciekawych miejsc tego światowego miasta.

Następnego dnia wyruszyliśmy do Adrspach, jednego z największych i najpiękniejszych skalnych miast w Czechach. Pogoda była cudowna, więc wędrówka skalnym szlakiem okazała się nie lada przyjemnością, a dla niektórych i wyzwaniem, kiedy trzeba było pokonywać setki schodków. Udało nam się również przepłynąć łódką po skalnym jeziorze, gdzie sympatyczny czeski przewoźnik opowiadał nam zabawne historie. Po kilku godzinach pieszej wędrówki udaliśmy się do Polanicy Zdrój, gdzie czekały na nas ładnie urządzone pokoje i obiadokolacja. Najbardziej wytrwali uczestnicy wycieczki po obiadokolacji wybrali się jeszcze na spacer po uzdrowisku, skorzystali z boiska „Orlik”, a byli też i tacy, którzy uczestniczyli w uczcie duchowej, słuchając piosenek filmowych w restauracji uzdrowiskowej. Późnym wieczorem wszyscy grzecznie poszli spać, by następnego dnia rano wyruszyć w podróż do domu.

opublikowano: 2018-04-23, © Elżbieta Majcher.,

fot. archiwum prywatne