Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W RESZLU ⁄

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W RESZLU

Dnia 1 września o godz. 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu. Na placu przed budynkiem szkolnym zebrali się wszyscy uczniowie, ich rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz nauczyciele.

Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta.

Ceremoniał rozpoczęcia roku szkolnego poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Urszula Pieniak. Po komendzie Baczność został wprowadzony sztandar szkoły, a przy wciąganiu flagi na maszt - odśpiewany przez zgromadzonych hymn państwowy.

Następnie głos zabrał Burmistrz Reszla - Pan Marek Janiszewski, dokonując aktu mianowania Pani Danuty Baten na Dyrektora SP 3 w Reszlu. Burmistrz przypomniał wszystkim o wydarzeniach 1 września i żołnierzach poległych w obronie kraju. Po czym cała społeczność szkolna minutą ciszy uczciła ofiary II wojny światowej.

Dyrektor Szkoły - Danuta Baten przywitała wszystkich serdecznie. Podkreślając, że to dzień szczególnie wyjątkowy dla pierwszoklasistów, którzy zaczynają dopiero przygodę z nauką w naszej szkole. Następnie powołała na stanowisko swego zastępcy - Panią Krystynę Bujnowską. A na koniec swojego przemówienia wszystkim uczniom życzyła sukcesów, motywacji i zapału do pracy w nowym roku szkolnym.

Gratulacje i życzenia na ręce Pani Dyrektor złożyła Prezes Ogniska ZNP w Reszlu - Pani Bożena Michalak oraz przedstawiciele grona pedagogicznego.

Na zakończenie apelu głos zabrała zastępca Dyrektora Szkoły - Krystyna Bujnowska przekazując istotne informacje dotyczące pracy w nowym roku szkolnym.

W czwartek 1 września 2011 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2011/2012. Będzie on zapewne rokiem podejmowania nowych wyzwań oraz kontynuacji dotychczasowych zadań, jak również rokiem SZKOŁY Z PASJĄ.

Autorzy: Magdalena Urbanowicz, Agata Doboszewska

opublikowano: 2011-09-04, © Agata Doboszewska-Kasperek,