Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < RODZICE w konkursie ⁄

RODZICE w konkursie

„ZOSTAŃ MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA” ROK 2016 Kto czyta książki, żyje podwójnie. Umberto Eco

No i przyszła pora na tych najstarszych uczestników konkursu. 27.10.2016r. w bibliotece szkolnej SP nr 3 w Reszlu, odbył się konkurs „ Zostań mistrzem pięknego czytania” który jest zarazem trzecim i ostatnim konkursem w naszej szkole, dotyczącym wyborów mistrzów w pięknym czytaniu, w roku 2016r. podczas którego tym razem rodzice prezentowali wybrany przez siebie fragment książki. Celem konkursu było: - integrowanie rodziców i uczniów we wspólnym czytaniu książek na głos - propagowanie mody na czytanie.

W jury zasiadali- Mistrzowie pięknego czytania roku 2016: z klasy IIa (Piotr Zinkiewicz), IIIb (Anna Szczepańska), Va (Agata Gabrusewicz), VIa ( Anna Rębowska), a głosem doradczym służyła Pani v-ce dyrektor Krystyna Bujnowska, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem pracy jury. Każdy z członków komisji mógł przyznać od 1 do 6 punktów.

Do konkursu zgłosiło się 7 najodważniejszych rodziców. A oto ich nazwiska i tytuły prezentowanych książek:

1. Barbara Kołotowicz - mama ucz. z IIb Kubuś i Przyjaciele- Teresa Telżyńska
  2. Agnieszka Jachimczuk - mama ucz. z II c Harry Potter i kamień filozoficzny – J. K. Rowling
  3. Katarzyna Iwańska siostra ucz. z VIa - O krasnoludkach i sierotce Marysi- Maria Konopnicka
  4. Edyta Traczyńska - mama ucz. z IIa - Korniszonek- Grażyna Bąkiewicz
  5. Grzegorz Szczepański - tata ucz. z IIIb - Kubuś Puchatek – A.A. Milne
  6. Agnieszka Olszewska -Celej mama ucz. z IIIa - Mały książę- Antoine De Saint- Exupery
  7. Lucyna Macełko mama ucz. z Va - Shantaram- Gregory Dawid Roberts

Podczas oczekiwania na wyniki, aby rozładować nieco napięcie wystąpiły w nieco humorystycznym epiodzie, dziewczęta z kl. Va - koła bibliotecznego (Wiktoria Domaradz, Wiktoria Ożga, Anna Szmul, Michalina Bartkowiak, Marta Matejko, Magdalena Demianiuk) w głośnym czytaniu z podziałem na role, książki „ Ależ, Bolusiu! B. Lindgren. Najwięcej punktów, a tym samym I miejsce i tytuł „Mistrza Pięknego czytania wśród rodziców” otrzymała Pani Agnieszka Jachimczuk - mama Alicji -uczennicy z II c. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś „Mistrz” nagrodę książkową.

Dziękuję za współpracę zaangażowanym w poszukiwaniu odważnych rodziców- wychowawcom z SP 3 oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycielkę bibliotekarza - Małgorzatę Krajewską.

opublikowano: 2016-11-02, © Małgorzata Krajewska,

fot. Małgorzata Krajewska