Szkoła Podstawowa Nr 3
w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Oświata < Przygody Alicji z Krainy Czarów ⁄

Przygody Alicji z Krainy Czarów

Na kolejnych zajęciach w Miejskiej Bibliotece Miejskiej dzieci z oddziałów przedszkolnych z SP 3 w Reszlu poznały przygody Alicji z Krainy Czarów Roberta Sabudy w nowej, angielskiej wersji. Jest to książka ,,rozkładanka”, w której mieszczą się przestrzenne, trójwymiarowe ilustracje. Dodatkowo, na każdej karcie, jest ukryty tekst oraz ruchome drobiazgi, zachęcające dzieci do jej oglądania i czytania.

,,Alicja w Krainie Czarów” to książka magiczna. Wzbudza bowiem w czytelniku całą gamę uczuć i emocji – od zaskoczenia, przez łzy radości, czasami nawet smutku. . Fantastyczne zdarzenia rozgrywają się w Krainie Czarów, do której prowadzi Królicza Nora. W Krainie tej bohaterka przenosi się co cudownego, rajskiego ogrodu, który zamieszkuje cała masa nierealnych stworzeń. Alicja, choć za każdym razem biegnie za tym samym Królikiem i wpada do tej samej norki, tak naprawdę na nowo buduje w czytelniku mit o nieprzemijającym, beztroskim i wspaniałym dzieciństwie.

Przedszkolaki po wysłuchaniu i obejrzeniu fantastycznej książki rysowały na dużych arkuszach przygody Alicji a także wypożyczyły wybrane przez siebie książeczki i zaniosły do swojego oddziału przedszkolnego.

Dzieci i wychowawczynie serdecznie dziękują paniom z MBP za urozmaicenie zajęć.

opublikowano: 2018-06-11, © Krystyna Dudek,

fot. Krystyna Dudek