Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Przedszkolaki w teatrze ⁄

Przedszkolaki w teatrze

Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia zaprosił najmłodszych widzów na piękną teatralną adaptację tekstu Marii Konopnickiej „O Krasnoludkach i o sierotce Marysi”.

Dnia 11.05.2015 trzy grupy z Oddziałów Przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z opiekunami wybrały się do kina „Gwiazda” w Kętrzynie na przedstawienie, podczas którego mogły poznać perypetie mądrego króla Krasnoludków – Błystka, zadziornego Podziomka i wielce uczonego Koszałka – Opałka. Doświadczyły też spotkania z wyniosłą i dumną królową Tatrą. Przede wszystkim jednak młoda publiczność angażowała się w trudny los tytułowej sierotki Marysi.

Baśń porusza najlepsze uczucia, budzi życzliwość zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pokazuje, że nie można być obojętnym na los innych, i że należy czerpać radość z bezinteresownej pomocy potrzebującym. Uczy szacunku dla pracy, umiłowania piękna, ale przede wszystkim współczucia i miłosierdzia. Jasno określa wartości, dzięki którym stajemy się lepsi.

Przedstawienie dało dzieciom możliwość czynnego udziału w przygodach bohaterów oraz interakcji z aktorami na scenie.

W drodze powrotnej dzieci zwiedzały Bazylikę w Świętej Lipce, spacerowały zabytkowymi krużgankami oraz wysłuchały prezentacji organów świętolipskich.

opublikowano: 2015-05-13, © Joanna Maksymiuk,

fot. Z S-P w Reszlu