Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie z SP3 mają swoją salę zabaw. ⁄

Wydarzenia_szkolne

Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie z SP3 mają swoją salę zabaw.

W Szkole Podstawowej nr 3 została oddana do użytku sala zabaw dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III, a takich dzieci w naszej szkole jest ponad dwieście.

Sala zabaw powstała w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła”, który został opracowany w odpowiedzi na nową podstawę programową, obowiązującą od 2009 r.

Celem programu jest stworzenie w szkole takich warunków, aby były dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci w młodszym wieku szkolnym.

Młodszy wiek szkolny to "Złoty wiek motoryczności”, to czas dynamicznego rozwoju zdolności motorycznych dziecka, które będą miały wpływ na poziom możliwości ruchowych w późniejszym wieku. Jest to szczególnie ważne, ponieważ podczas zajęć gimnastycznych w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym kształtuje się charakter i cechy społeczne, wyczucie świadomości własnego ciała, pojęcia takie jak ciężar, siła, czas, przestrzeń oraz prawidłową postawę ciała. Uczniowie wzmacniają swój organizm, zaspakajają naturalną potrzebę ruchu, koordynację ruchową, rozwijają sprawność motoryczną, a przy tym wspaniale bawią się.

Podczas urządzania sali wzięliśmy pod uwagę potrzeby naszych uczniów. Sala wyposażona jest basen z kolorowymi piłeczkami, materace o różnych kształtach i rozmiarach, tory przeszkód, trampolinę, walce, miękkie piłki w różnych rozmiarach, zestawy drabinek, wózków, równoważni, ścieżek korekcyjnych, równoważni i szczudeł.

Pierwsze pomoce pojawiły się w szkole już we wrześniu, ostatnie dotarły w na początku listopada. Teraz sala jest już w pełni wyposażona. Radość naszych uczniów była ogromna i nie trzeba było ich zachęcać do wypróbowania nowych zabawek. Najwięcej radości wzbudza zabawa w basenie wypełnionym kolorowymi piłkami, skoki na trampolinie i pokonywanie toru przeszkód. Z sali korzystają zarówno przedszkolaki jak i uczniowie klas I-III na lekcjach wychowania fizycznego, tutaj odbywają się też zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej i zajęcia indywidualne. Wszystkie pomoce są kolorowe, estetyczne, bezpieczne i z pewnością bardzo uatrakcyjniają realizację nowej podstawy programowej oraz pozwalają na wszechstronny rozwój dziecka.

opublikowano: 2012-11-19, © Danuta Baten.,

fot. Danuta Baten.

Dyżur pedagoga szkolnego i logopedy.

1. Anna Lemecha - pedagog szkolny
dyżur: pn. -pt. 8.00 - 10.00