Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Przedświąteczne spotkania klas I-III w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu ⁄

Przedświąteczne spotkania klas I-III w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu

W dniach od 09 - 19 grudnia 2019 roku odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu świąteczne spotkania z dziećmi wszystkich klas I – III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Tematem przewodnim spotkania z książką i biblioteką były święta Bożego Narodzenia.

W bibliotece zapanował świąteczny nastrój. Dzieci przy pięknie udekorowanym kominku wysłuchały bajek i baśni: „Wyprawa Świętego Mikołaja" (klasy pierwsze i drugie) oraz „Choinka” H.Ch. Andersena (klasy trzecie), które przeczytały panie z Oddziału dla Dzieci MBP w Reszlu.

Pogadanka z uczniami odbyła się na temat tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Rozmawialiśmy o symbolice pierwszej gwiazdki, wieczerzy wigilijnej, opłatku, potrawach, choince i kolędach. Ułożyliśmy z rozsypanki wyrazowej tytuły polskich kolęd, zaśpiewaliśmy je wspólnie, korzystając z nagrań karaoke. Rozwiązaliśmy krzyżówkę świąteczną, w której pojawiły się hasła związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Na zakończenie dzieci z klas pierwszych i drugich wykonały kartki bożonarodzeniowe, które zastaną wręczone przez uczniów Szkolnego Wolontariatu najbardziej potrzebującym w Reszlu-ludziom samotnym i starszym. Klasy trzecie natomiast wykonywały wspólny łańcuch choinkowy, który symbolizuje klasową wspólnotę i radość bycia w grupie, zespole. Wykonane łańcuchy zabrali uczniowie do dekoracji klasowych choinek.

Składamy wszystkim życzenia świąteczne i serdecznie podziękowania kierujemy w stronę pań z Oddziału dla Dzieci Ali Dziemiańczyk i Ady Cieszyńskiej. Życzymy spokoju chociaż przez najbliższy czas. Spotkamy się dopiero w Nowym 2020 Roku.

W imieniu wychowawców klas I-III
Krystyna Bujnowska