Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Przedstawienie teatralne "Śnieżka" ⁄

Przedstawienie teatralne "Śnieżka"

Dnia 20.05.2019 r. cztery grupy przedszkolne oraz uczniowie klas I-III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego uczestniczyli w wyjeździe do kina "Gwiazda” w Kętrzynie, gdzie odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Śnieżka” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Spektakl oparty był na motywach baśni braci Grimm „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Przedstawienie było wydarzeniem wesołym, kolorowym, roztańczonym i rozśpiewanym. Towarzyszące dzieciom w trakcie spektaklu emocje pokazały, że dzieci doskonale się bawiły.

Ogromną atrakcją była bogata aranżacja środków scenicznych: charakteryzacja, ciekawe rekwizyty, rozbudowana dekoracja oraz efekty specjalne. Spektakl dostarczył wszystkim widzom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Ponadto przedstawienie w bardzo przystępny sposób ukazało wartości dydaktyczne takie jak: miłość, mądrość, odwaga oraz umiejętność rozgraniczenia dobra od zła, które zostały wybrane i ukazane jako pojęcia kluczowe dla budowy własnej osobowości.

Wszyscy wrócili jak zawsze, zadowoleni i pełni wrażeń.

opublikowano: 2019-05-30, © Krystyna Dudek,

fot. Iwona Dudek.