Jesteś tu: strona główna < Oświata < Poznajemy Indonezję ⁄

Poznajemy Indonezję

Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr3 w Reszlu w drugim tygodniu marca zostały zaproszone do Biblioteki Miejskiej w Reszlu na zajęcia w ramach edukacji globalnej. Zajęcia poprowadziła pani Zosia Sykucka, która zaprezentowała przedszkolakom ciekawostki o pięknym kraju wyspiarskim, jakim jest Indonezja.

Dzieci dowiedziały się, gdzie leży Indonezja, jakie miasto jest jej stolicą, poznały godło i flagę. Zostały zapoznane z roślinnością i zwierzętami występującymi na tych terenach. Dowiedziały się, że w Indonezji żyje największa jaszczurka na świecie. Każde dziecko samodzielnie narysowało nosacza. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

opublikowano: 2018-04-05, © Małgorzata Maksymiuk.,

fot. Małgorzata Maksymiuk.