Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Polska niepodległa – konkurs wiedzy historycznej ⁄

Polska niepodległa – konkurs wiedzy historycznej

16 listopada 2018 r. w Miejskiej Bibliotece w Reszlu ,odbył się finał konkursu historycznego, w którym brali udział uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły.

Przygotowany przez pracowników biblioteki konkurs miał podkreślić setną rocznicę odzyskania niepodległości i sprawdzić stan wiedzy uczniów na ten temat. Ważnym celem było również popularyzowanie wiedzy na temat historii swojej ojczyzny i zachęcenie do poznawania jej ważnych wydarzeń. Konkurs przebiegał etapowo. Najpierw każda klasa pisała test. Punkty z testu i atrakcyjnie przeprowadzonej części ustnej wyłoniły finalistów klasowych, którzy w piątek, 16 listopada przystąpili do decydującej rozgrywki. 26 uczniów z klas piątych i szóstych pisało test. Najlepsi odpowiadali również na pytania w części ustnej. Po podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców: I miejsce zdobył Piotr Nowicki z klasy 6b, II miejsce zdobył Piotr Żaczek z kl. 6a, miejsce III zajął Maciej Pyrczak z kl. 6b.

Przygotowująca konkurs, pani Aleksandra Dziemiańczyk, przyznała jeszcze trzy wyróżnienia, które otrzymali: Malwina Buniowska z kl. 5c, Daria Sobczuk z kl. 5c i Dawid Nosek z kl. 6a.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy dużej wiedzy na temat historii naszej ojczyzny!

opublikowano: 2018-11-30, © Małgorzata Gardocka,

fot. Małgorzata Gardocka