Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Pierwszaków jesienna wyprawa do lasu ⁄

Pierwszaków jesienna wyprawa do lasu

Dnia 30 września uczniowie klasy I a ze Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do lasu w Pieckowie. Planując wyprawę obawialiśmy się czy pogoda nam dopisze. Byliśmy ciekawi, czy do lasu zawitała już Pani Jesień. Jak się okazało aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny. Jesienne drzewa obfitują w mozaikę najróżniejszych barw i odcieni.

Pan podleśniczy Arkadiusz Petruś, opowiedział nam wiele ciekawostek, jakie kryje las. Ukazał nam fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych. Dowiedzieliśmy się m. in. jak rozpoznać gatunki drzew, w jaki sposób dokarmia się zwierzęta leśne zimą, które grzyby są jadalne, dlaczego nie wolno niszczyć muchomorów. Znaleźliśmy też ślady leśnych zwierząt. Na koniec było ognisko i pyszne kiełbaski oraz pieczone ziemniaki.

Pełni wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły. Była to dla nas żywa lekcja przyrody w relaksującym otoczeniu, która pozwoliła nam na bezpośredni kontakt z naturą. Na długo wizyta w lesie pozostanie w naszej pamięci. Będzie co wspominać podczas długich i mroźnych zimowych dni.

Pragniemy serdecznie podziękować Panu Arkadiuszowi Petrusiowi z Leśnictwa Tolkowiec Nadleśnictwo Srokowo za przychylność i gościnność okazaną nam w „leśnym domu”, za cierpliwość i zaszczepienie w nas miłości do lasu oraz za wręczone nam pamiątki. W szczególny sposób pragniemy również podziękować Państwu Rafałowi i Małgorzacie Borowskim za pomoc w organizacji wycieczki, okazaną nam serdeczność i wspaniałą gościnę.

Dziękujemy!

Pierwszaki z SP 3 z wychowawczynią Aliną Szmul