Jesteś tu: strona główna < Informacje_i_wydarzenia < Pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki szkolnej rok 2020 ⁄

Informacje_i_wydarzenia

Pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki szkolnej rok 2020

Biblioteka gromadzi bogactwa wieków i pokoleń, mogą z nich czerpać bez miary nieprzeliczone tłumy, a nigdy nam nie poskąpi ani mądrości, ani światła. Autor: Jan Wiktor

13 lutego 2020 r. biblioteka szkolna w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Reszlu pozyskała, jak co roku nowych, tym razem pięćdziesięciu pięciu pełnoprawnych czytelników. Tegoż dnia odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas pierwszych. Miło było powitać pierwszoklasistów w progach biblioteki, którzy już od dawna zaglądali w to ciekawe miejsce. Teraz mieli okazję zwiedzić wszystkie jej pomieszczenia, zapoznać się z regulaminem oraz zbiorami przeznaczonymi dla ich wieku, jak również zasadami poszanowania książek. Była to też pierwsza lekcja przygotowująca małych czytelników do samodzielnego wypożyczania wybranych przez siebie książek. Przyszli czytelnicy złożyli przyrzeczenie - „Nie będę rwać twoich kartek…”. Na koniec uroczystości otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wizerunek „sowy” - jako symbol mądrości. Mam nadzieję, że teraz chętnie będą odwiedzać to pełne interesujących książek - „zaczarowane miejsce” w szkole, jakim jest biblioteka.

opublikowano: 2020-02-17, © Małgorzata Krajewska,

fot. Organizatorzy