Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki szkolnej ⁄

Pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki szkolnej

Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy - samotność, upiory i tym podobne...

Artur: Perez - Reverte

7 marca 2019r. biblioteka szkolna w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Reszlu pozyskała, jak co roku, nowych pełnoprawnych czytelników. Tegoż dnia odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas pierwszych. Miło było powitać pierwszoklasistów w progach biblioteki, którzy już od dawna zaglądali w to ciekawe miejsce. Teraz mieli okazję zwiedzić wszystkie jej pomieszczenia, zapoznać się z regulaminem oraz zbiorami przeznaczonymi dla ich wieku, jak również zasadami poszanowania książek.

Była to też pierwsza lekcja przygotowująca małych czytelników do samodzielnego wyboru i wypożyczania. Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie - „Nie będę rwać kartek…twoich” - to cytat z tekstu ślubowania.

Na koniec uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz wizerunek „sowy” - symbolu mądrości.

Mam nadzieję, że teraz chętnie będą odwiedzać to pełne interesujących książek „zaczarowane miejsce” w szkole, jakim jest biblioteka.

opublikowano: 2019-03-13, © Małgorzata Krajewska,

fot. Małgorzata Krajewska