Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych z SP 3 ⁄

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych z SP 3

Tradycyjnie już, na początku drugiego semestru, odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych.

Głównym celem zajęć było omówienie zasad korzystania z biblioteki, przygotowanie do samodzielnego wyboru książek, wdrażanie do właściwego zachowania się w bibliotece oraz wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych, czyli krótko mówiąc, przygotowanie pierwszoklasistów do roli czytelnika.

Było też spotkanie z „Żarłocznymi Molikami”, które bajkowa Wróżka zamieniła w „Mole Książkowe”, czyli prawdziwych sympatyków książek. We wspólnej zabawie dzielnie uczestniczyli sami pierwszoklasiści. Pomogli oni Molikom zrobić porządek w dziwnie pozmienianych tytułach znanych książek dla dzieci.

Na zakończenie 52 uczniów klasy I a i I b złożyło uroczyste przyrzeczenie, a Wróżka pasowała ich na pełnoprawnych czytelników szkolnej biblioteki. O złożonym przyrzeczeniu będzie przypominał pierwszoklasistom AKT PASOWANIA NA CZYTELNIKA oraz znaczek JESTEM CZYTELNIKIEM SZKOLNEJ BIBLIOTEKI.

Przedstawienie przygotowała grupa dziewcząt z klasy IV b: Joanna Brygoła, Agata Haric, Zosia Jabłońska, Paulina Kościelniak, Karolina Romańczuk oraz Oliwia Samonek.

opublikowano: 2014-03-06, © Maria Dziudzik -Pływaczewska,

fot. Organizatorzy