Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Pasowanie na Ucznia ⁄

Pasowanie na Ucznia

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu są już pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

23 września w naszej szkole odbyło się wielkie święto, Pasowanie na Ucznia.

Z ogromną radością oficjalnie przyjęliśmy do grona uczniów naszej szkoły 47 pierwszoklasistów.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie po wysłuchaniu przemówienia Pani Dyrektor Danuty Baten, uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w czasie którego z ogromnym zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły uroczystej przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Danutę Baten i Panią Wicedyrektor Krystynę Bujnowską. Świadkami tej podniosłej chwili byli: rodzice, dziadkowie i rodzeństwo pierwszaków, nauczyciele oraz starsi koledzy i koleżanki. Dzieci świetnie prezentowały się w stroju galowym i uczniowskich biretach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Reszlu.

Po części oficjalnej nastąpił moment wręczenia uczniom pamiątkowych „Aktów pasowania na ucznia” i legitymacji szkolnych. Nie zabrakło także prezentów od rodziców w postaci rożków obfitości pełnych słodyczy.

Nie tylko dla pierwszoklasistów i ich rodziców, ale również dla nas nauczycieli była to chwila bardzo wzruszająca, wyjątkowa i ważna. Życzymy naszym milusińskim radosnego wkroczenia w tajemniczy i fascynujący świat nauki.

opublikowano: 2011-09-23, © Alina Szmul,

fot. Organizatorzy