Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < POWITANIE WIOSNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W RESZLU ⁄

POWITANIE WIOSNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W RESZLU

Tradycyjnie pierwszy dzień wiosny Szkoła Podstawowa nr 3 w Reszlu obchodziła 21 marca. Tego dnia uczniowie wraz z wychowawcami zostali zaproszeni do sal gimnastycznych - klasy starsze w budynku przy ulicy Chrobrego, a klasy młodsze w budynku przy ulicy Konopnickiej, gdzie odbyły się konkursy i potyczki klasowe związane z wiosną. Celem spotkania z okazji Pierwszego Dnia Wiosny było rozbudzanie kreatywności uczniów, umożliwienie im prezentacji swoich osiągnięć w warunkach rywalizacji z rówieśnikami, integracja zespołów klasowych oraz całej społeczności szkolnej.

Reprezentanci poszczególnych klas rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach sprawnościowych, wokalnych, plastycznych i umysłowych:

Klasy 0-IV

1. Konkurs na marzannę ekologiczną
  2. Konkurs na plakat o wiośnie
  3. Konkurs na przebranie wiosenne
  4. Konkurs na prezentację multimedialną o wiośnie
  5. Konkurs na piosenkę o wiośnie
  6. Konkurencje sprawnościowe:
    • a) Przejazd na kocyku
    • b) Czworakowanie tyłem z piłką na brzuchu
    • c) Rzut woreczkiem do celu

Klasy V-VII oraz II i III z oddziałów gimnazjalnych

1. Konkurs na marzannę ekologiczną
  2. Konkurs na plakat o wiośnie
  3. Konkurs na strój lub emblemat wiosenny
  4. Konkurs na ciasto wiosenne
  5. Konkurs wiedzy o wiośnie
  6. Mecz piłki nożnej chłopców i piłki ręcznej dziewcząt

21 marca 2018 to kolejny wyjątkowy, nietuzinkowy dzień w kalendarzu roku szkolnego, podczas którego mogliśmy śledzić przebieg klasowych potyczek, w które zaangażowała się każda klasa bez wyjątku. Momentami emocje sięgały zenitu - szczególnie podczas konkurencji sprawnościowych klas I-IV. Reprezentanci poszczególnych klas mogli liczyć na doping ze strony rówieśników ze swojej klasy i wychowawcy.

Jury wyłoniło zwycięzców. W klasach młodszych: w konkursie na marzannę ekologiczną miejsce I zajęła klasa IV b, miejsce II - 0 a, miejsce III- III b; w konkursie na plakat o wiośnie miejsce I zajęła klasa III a, miejsce II - I a, miejsce III- III b, a wyróżnienie - klasa IV a; w konkursie na przebranie wiosenne miejsca I i II zdobyły - klasy oddziałów 0, miejsce III- klasa III a, wyróżnienie - IV a; w konkursie na prezentację multimedialną o zwiastunach wiosny nagrodzona została uczennica klasy III b; w konkursie na piosenkę o wiośnie miejsce I zajęła klasa I b, miejsce II - III b, miejsce III- IV a, wyróżnienie otrzymała klasa II a; w konkurencjach sprawnościowych miejsca I zajęły klasy: I a, III b, III c, IV b.

W klasach starszych: V-VII oraz II-III gimnazjum po zsumowaniu punktów z poszczególnych kategorii zwyciężyła III c, która w nagrodę otrzymała jeden dzień bez pytania.

Gratulujemy wszystkim uczniom zdrowej rywalizacji i determinacji. Uczestnicy wiosennej spartakiady przestrzegali zasad fair play.

opublikowano: 2018-03-26, © Agata Doboszewska-Kasperek,

fot. Agata Doboszewska-Kasperek