Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatu ⁄

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatu

Szkoła Podstawowa nr 3 w Reszlu od czterech lat bierze czynny udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który organizuje Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kętrzynie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Tegoroczne eliminacje szkolne zostały zorganizowane dla dwóch grup wiekowych:

• I grupa (szkoły podstawowe) - klasy IV – VI,
  • II grupa (szkoły gimnazjalne)- klasy VII oraz II i III .

Dla obu grup wiekowych zorganizowano eliminacje z pomocą testu, który składał się z 30 pytań w formie zamkniętej.

Po podsumowaniu wyników wyłoniono drużynę, która reprezentowała szkołę na szczeblu powiatu.

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):

• •Oliwier Maksymiuk – klasa V a,
  • •Magdalena Demianiuk – klasa VI a,
  • •Agata Gabrusewicz – klasa VI a.

II grupa wiekowa (szkoły gimnazjalne):

• •Aleksandra Kościelniak – klasa III c,
  • •Marta Koziej – klasa III c.

Eliminacje na szczeblu powiatu zostały zorganizowane 13 kwietnia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Pan mł. bryg. Paweł Głowienka, który był przewodniczącym jury.

Eliminacje zostały zorganizowane z pomocą testu teoretycznego w opcji jednokrotnego wyboru. Po podsumowaniu wyników okazało się, że w I grupie wiekowej uczennica naszej szkoły – Agata Gabrusewicz otrzymała 18 punktów i zajęła II miejsce. Taką samą liczbę punktów otrzymała także uczennica Szkoły Podstawowej w Drogoszach i zarządzono dogrywkę.

Podczas dogrywki zostały ponownie użyte testy jednokrotnego wyboru i w ogólnym podsumowaniu Agata Gabrusewicz została sklasyfikowana na III miejscu.

Drużynę do eliminacji powiatowych przygotowali: Pan Janusz Król, Pani Magdalena Baranowska oraz Pan Krzysztof Iwanow. Dziękujemy Pani Dorocie Stasiewicz za pomoc w przeprowadzeniu eliminacji szkolnych konkursu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w eliminacjach szkolnych, a przede wszystkim drużynie, która reprezentowała naszą szkołę.

opublikowano: 2018-04-19, © Janusz Król.,

fot. Janusz Król.