Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytana w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu ⁄

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytana w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu

29 września 2021r. niektórzy nauczyciele z uczniami naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Inicjatywa tegoż święta powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001r. zaś na patronkę wybrano Janinę Porazińską wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień jej urodzin. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i gramatykę języka oraz pozwalają przeżyć wspaniałe emocje. Głośne czytanie to dobra okazja do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto to warto obchodzić każdego dnia. W naszej szkole w rolę czytających wcielili się nauczyciele, wychowawcy, rodzice, uczniowie :

W klasa 2 awychowawczyni –Krystyna Bujnowska, słuchało -18 uczniówA. Fredro "Małpa w kąpieli"; R. Bright "Wiewiórki, które nie chciały się dzielić"; W, J Grimm „Śpiąca Królewna"; A. A Milne "Kubuś i przyjaciele-Niespodzianka dla sowy". Czytały mamy uczniów: pani Patrycja Waszczuk-Ćwik, pani Karolina Kułakowska, pani Emilia WienskiewiczW klasa 2 bwychowawczyni –Danuta Baten, słuchało -21 uczniów „ Dzieci z Bullerbyn”. Czytała wychowawczyni- Danuta BatenW klasa 3 a wychowawczyni –Joanna Piskosz, słuchało -17 uczniów. Czytały uczennice: Julia Jończyk - Baśnie świata - "Czarodziejska skrzynka"; Joanna Mazuruk–„Historia srebrnego talizmanu”, autor J. Chmielewska; Lena Gamdzyk –„Koty”W klasa 3 bwychowawczyni –Dorota Choromańska, słuchało -20 uczniów„Magiczny piesek” Sue Bentley, czytał uczeń – Hubert Kowalczyk; „Maszyny i pojazdy w gospodarstwie rolnym” Monika Wittmann, czytał Uczeń – Wojciech Jeziorek;„Franklin idzie do szpitala” PauletteBourgeois, czytała uczennica – Ewelina Bondar;„Sceny z życia smoków” i „Przygody Euzebiusza” Beaty Krupskiej, czytała wychowawczyni – Dorota Choromańska.

W klasa 3 cwychowawczyni –Marzena Kościelniak, słuchało - 16 uczniów „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej. Czytały: wychowawczyni -Marzena Kościelniak oraz nauczyciele Karolina Muśnicka, Sylwia Ciesiun. Czytali również uczniowie : Magda Tylus, Maja Skierkowska, Antonina Pieciułko, Łukasz Suszyński, Paweł Połuszańczyk, Oskar Cichocki, Błażej Żabik, Alicja Semerak, Filip Mikułaniec, Aleksandra Andrzejewska.W nauczaniu indywidualnym- nauczyciel Sylwia Ciesiun czytała „Baśnie” J i W Grimm.

Kolejny krokiem głośnego czytania w SP nr 3, będzie dwuetapowy (klasowy, szkolny) konkurs „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania” rok 2021, którego organizatorem jak co roku jest biblioteka szkolna
Małgorzata Krajewska – Biblioteka szkolna

opublikowano: 2021-10-14, © Małgorzata Krajewska,