Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Odwiedziliśmy naszych leśnych przyjaciół ⁄

Odwiedziliśmy naszych leśnych przyjaciół

My ludzie mamy obowiązek opiekować się „braćmi mniejszymi” – zwierzętami, dlatego też uczniowie naszej szkoły po raz czwarty włączyli się do akcji dokarmiania zwierzyny leśnej. 12 lutego razem z wychowawcami i opiekunami uczniowie klas III c, III d i IV b wybrali się do lasu.

W tym roku udaliśmy się do paśnika dla zwierząt w obwodzie 102 za miejscowością Siemki.

Poniedziałek 12 lutego przywitał nas piękną, zimową aurą. Pogoda zachęcała do spaceru po lesie, dlatego dzieci chętnie wsiadły do autobusu. Gdy zbliżaliśmy się do celu, przez okna autokaru dostrzegliśmy w oddali pod lasem stado saren. Poczuliśmy się oczekiwanymi gośćmi. Po przybyciu na miejsce przywitali nas gospodarze spotkania. Po krótkim przypomnieniu zasad właściwego zachowania się w lesie wyruszyliśmy w kierunku paśnika. Leśniczy, pan Arkadiusz Petruś oraz pan Marcin Filipczyk ciekawie opowiadali nam o lesie, jego mieszkańcach i roślinności. Zwierzęta się ukryły, ale to nie zniechęciło nas do szukania ich śladów. Czuliśmy, że gdzieś tam z oddali nam się przyglądają. Gdy dotarliśmy do paśnika, rozsypaliśmy przywiezione przez nas przysmaki zwierząt, m. in. marchew, buraki, jabłka, a na koniec także ziarna zbóż do ptasiej stołówki.

Serdecznie dziękujemy członkom Koła Łowieckiego Wiewiórka za współpracę, organizację całej akcji i tak serdeczne nas przyjęcie.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do pana Arkadiusza Petrusia, leśniczego Leśnictwa Tolkowiec Nadleśnictwo Srokowo, pana Krzysztofa Maculewicza gospodarza obwodu Leśnictwa Tolkowiec, pana Jana Fiedorczuka skarbnika Koła Wiewiórka, pana Jana Trebnio członka Koła Wiewiórka, pana Dawida Zajka łowczego Koła Wiewiórka oraz sygnalisty, a także do pana Marcina Filipczyka członka Koła Wiewiórka, który po raz czwarty zorganizował naszą leśną lekcję, a wcześniej szkolną akcję „Podaruj kasztaniaka, podaruj żołędziaka dla leśnego zwierzaka ” i czuwał nad ich prawidłowym przebiegiem.

Były to dla nas bardzo interesujące i pouczające zajęcia połączone z wyprawą do lasu, dokarmianiem zwierząt i ogniskiem. Mamy nadzieję, że takie wspólne przedsięwzięcia odbędą się jeszcze nie raz.

DZIĘKUJEMY!

W imieniu uczniów klas III c, III d i IV b i opiekunów -