Jesteś tu: strona główna < Oświata < Objazdowe kino gości w Trójce ⁄

Objazdowe kino gości w Trójce

Po raz kolejny dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-IV miały okazję obejrzeć film prezentowany prze kino objazdowe. Tym razem dzieci obejrzały film ,,Coco” wytwórni Walt Disney Pictures i Pixar Animation Studios, który otrzymał Oskara 2018 za najlepszy film animowany.

Akcja filmu rozgrywa się w meksykańskiej wiosce i opowiada historię dwunastoletniego chłopca Miguela, który mieszka z wielopokoleniową rodziną. Główny bohater marzy o karierze wokalisty i gitarzysty, ale rodzice mają inne plany wobec syna, ma zostać szewcem tak jak jego tata i dziadek. Miguel magicznym zbiegiem okoliczności przenosi się do Świata Umarłych. Po wielu perypetiach dochodzi do wniosku, że marzenia są ważne, ale najważniejsza jest rodzina.

Dzieci z zapartym tchem oglądały film, było wiele okazji do wzruszeń, zarówno śmiechu jak i łez.

opublikowano: 2018-06-19, © Danuta Baten.,

fot. Danuta Baten.