Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Reszlu ⁄

W piątek, 8 listopada w naszej szkole odbył się apel upamiętniający jeden z najważniejszych momentów w historii naszej Ojczyzny, a mianowicie odzyskanie przez nią po 123 latach niewoli - NIEPODLEGŁOŚCI.

Tego dnia uczniowie uroczyście odśpiewali o godzinie 11.11 hymn państwowy, łącząc się w ten sposób z uczniami ze szkół w całej Polsce. Następnie zgromadzeni obejrzeli montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów klas VII. Do występujących, w śpiewie dołączyli się uczniowie koła wokalnego.

Można było usłyszeć wiersze mówiące o tęsknocie za wolną Polską, wytrwałości i odwadze walczących, radości płynącej z odzyskania Ojczyzny. Żołnierskie nastroje miały przywoływać pieśni wojskowe, które zabrzmiały: „Rota”, „My Pierwsza Brygada…”, „ Szara Piechota...” .

Na koniec głos zabrał Pan Dyrektor Edward Szmul, który przypomniał uczniom istotę patriotyzmu oraz w jaki sposób uczniowie mogą wykazać się postawą patriotyczną na co dzień.

Takie krótkie lekcje historii, jak ta, która miała miejsce w piątek w naszej szkole, myślę, że są bardzo potrzebne każdemu z nas, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wzmacniają naszą narodową tożsamość i poczucie patriotyzmu.

opublikowano: 2019-11-14, © Marta Lewczuk-Daliga,

fot. Agnieszka Żyła