Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę ⁄

Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

9 listopada 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Reszlu o godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta akademia upamiętniająca setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Całość rozpoczęto od uroczystego przemarszu z flagą uczniów klas I-III z budynku przy ulicy Konopnickiej do budynku przy ulicy Chrobrego.

Następnie po uroczystym wciągnięciu okazałej flagi na budynek szkolny, w hali sportowej wprowadzono sztandary, a następnie wszyscy zgromadzeni odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego.

Celem apelu było uczczenie pamięci tych, którzy ofiarowali swoje życie w walce o niepodległą Polskę, a także wzbudzenie u uczniów postawy patriotycznej.

Jako pierwszy zabrał głos pan dyrektor Edward Szmul, następnie zaproszeni goście - Burmistrz Reszla, pan Marek Janiszewski oraz Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie, pan Tomasz Ziarek. Wśród zaproszonych gości podczas uroczystego apelu towarzyszyli nam także Wiceburmistrz Reszla, p. Jerzy Bajorek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Anna Scheiba.

Część artystyczną stanowił koncert pieśni patriotycznych, przeplatany krótkimi komentarzami przypominającymi drogę Polski ku niepodległości oraz wierszami poświęconymi Ojczyźnie.

Program urozmaicił odtańczony przez „Małych Reszelan” polonez oraz „Taniec ptaków” w wykonaniu dziewczynek z klasy V b. W montażu słowno – muzycznym uczestniczyła dość liczna grupa uczniów z klas IV- VIII oraz III gimnazjum.

Nad przygotowaniem programu pracowała grupa nauczycieli pod kierunkiem pani Jolanty Radomskiej. Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował osobom odpowiedzialnym za przygotowanie apelu oraz młodym i zdolnym artystom.

Wyżej wspomniani artyści wystąpili także w Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu dnia 11 listopada 2018 r. Tym razem montaż słowno – muzyczny w wykonaniu naszych uczniów mogli obejrzeć mieszkańcy miasta i gminy.

opublikowano: 2018-11-13, © Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu,

fot. Jarosław Żyła.