Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Noc z książką ⁄

Noc z książką

W piątek 03 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu miała miejsce niecodzienna akcja pod hasłem „Noc z książką”, mająca na celu promowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była pani Marta Brygoła, w zrealizowaniu całości pomogły panie Magdalena Urbanowicz i Marta Lewczuk-Daliga , zaś uczestnikami byli uczniowie klas szóstych.

Zanim uczniowie poszli spać (salę noclegową zorganizowano w sali gimnastycznej, uczniowie przynieśli ze sobą śpiwory, koce), nie mieli czasu nawet na chwilę nudy. Spotkanie zaczęło się o 18, sprawdzeniem obecności, zapoznaniem uczniów z regulaminem spotkania i złożeniem przez każdego uczestnika na nim swojego podpisu. Kolejnym punktem programu były zabawy integracyjne na szkolnym boisku. Po upuszczeniu nieco energii uczestnicy wraz zaproszonym gościem panią Małgorzatą Chmarycz przystąpili do, pierwszego tego wieczoru, wysłuchania głośnego czytania. Wieczór tego dnia był wyjątkowo ciepły i spokojny, co zachęciło do wyjścia z karimatami w plener. Około 19 wszyscy usadowili się na trawniku obok szkolnego boiska i wysłuchali fragmentów książki „Kto to być może o tej porze” L. Snicket. Potem przyszła kolej na podchody na terenie szkoły. Zawierały one 10 zadań do wykonania, z których każde było związane z książką „Rekreacje Mikołajka”. Uczniowie z ogromnym zapałem przystąpili do zabawy, obudził się w ich duch sportowej rywalizacji. Następnie około godziny 22, na szkolnej stołówce, wszyscy usiedli do wspólnej kolacji. Po posileniu się przyszedł czas na wokalny trening, czyli karaoke. Uczniowie śpiewali piosenki z filmu „Akademia Pana Kleksa”. Następnie miały miejsce inscenizacje z udziałem kukiełek i pacynek do wierszy J. Tuwima, J. Brzechwy, przygotowane przez uczniów. Po tym odbyło się drugie, a zarazem ostatnie głośne czytanie. Ze względu na późną porę miało ono miejsce w sali gimnastycznej. Uczniowie wygodnie leżeli już rozlokowani na materacach, w śpiworach. Panie zaś siedząc przy stoliku, z zaangażowaniem przeczytały kilka przygód Mikołajka i jego paczki. Ostatnim punktem programu była projekcja filmu animowanego „Sekret Eleonory”. Około 1.30 przyszedł czas na sen. Dzieci przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej mogły odpocząć po całym dniu i wieczorze pełnym wrażeń.

W sobotni poranek po pobudce, toalecie i pracach porządkowych, miało miejsce podsumowanie całego spotkania. Uczniowie otrzymali pamiątkowe bryloczki ufundowane przez Radę Rodziców. Po wspólnym śniadaniu uczniowie choć niewyspani, ale myślę, że zadowoleni , rozeszli się do domów.

Podziękowania za pomoc w zrealizowaniu pomysłu kierujemy do pań dyrektor Danuty Baten i Krystyny Bujnowskiej, następnie do pani Małgorzaty Krajewskiej za użyczenie dekoracji, panów Łukasza Pyrzaka i Gaspara Jaskiewicza za czuwanie nad sprzętem nagłaśniającym. Kolejno paniom kucharkom i konserwatorom za życzliwość.

Za współpracę dziękujemy również pani Małgorzacie Chmarycz oraz dziadkom Joasi Brygoły.

opublikowano: 2016-06-12, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy