Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie „Football3 odkrywamy super moce dzieci” ⁄

Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie „Football3 odkrywamy super moce dzieci”

Z przyjemnością informujemy Państwa o sukcesie naszej nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej pani Krystyny Bujnowskiej, która zdobyła Nagrodę Specjalną w Ogólnopolskim Konkursie "Football3 odkrywamy super moce dzieci" i uczestniczyła 17 lutego 2024 roku w uroczystej gali wręczenia nagród w Warszawie.

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu innowacyjnego scenariusza zajęć zgodnie z założeniami metody football 3, przeprowadzeniu lekcji, udokumentowaniu tejże lekcji i przesłaniu swojego pomysłu do Organizatorów konkursu.

Metoda football3 odbywa się zawsze z zachowaniem 3 części:

• 1. Strefy dialogu.
  • 2. Gry według ustalonych wcześniej przez zawodników zasad.
  • 3. Informacji zwrotnej oraz przyznaniu super mocy.

Drużyny są oczywiście mieszane, składające się z chłopców i dziewczynek, nie ma sędziego, natomiast jest mediator. Każda lekcja może odkrywać w uczniach wyjątkowe super moce: empatię, szacunek, współpracę, radość, koleżeństwo, uczciwość, optymizm, dialog, odpowiedzialność.

Taka lekcja otwarta odbyła się 5 stycznia 2024 roku w klasie 1b w naszej szkole. Zdjęcia wykonywała i fragmenty lekcji nagrywała Pani Monika Korynkiewicz, za co bardzo dziękujemy.

opublikowano: 2024-02-19, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy