Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < NA MARIACKIEJ WIEŻY ⁄

NA MARIACKIEJ WIEŻY

„NA MARIACKIEJ WIEŻY” – to tytuł kolejnego spotkania z muzyką. Koncert odbył się 23 października w Szkole Podstawowej nr 3 i skierowany był do uczniów klas 0-III. Najmłodsi uczniowie, w magiczny sposób, zostali przeniesieni o 700 lat wstecz, na rynek średniowiecznego Starego Krakowa. Dzieci usłyszały o panowaniu w tym okresie króla Henryka oraz ujrzały piękne starodawne stroje królewskie, szlacheckie, rycerskie oraz tatarskie. Artyści zaprezentowali muzykę tańców dworskich- gawot i menuet oraz ludowych- krakowiak. Wszyscy mieliśmy okazję podziwiać piękne, średniowieczne tańce w wykonaniu małych artystów z naszej szkoły.

Profesjonalnie został również przedstawiony zarys ważnego wydarzenia historycznego - najazd Tatarów na Kraków oraz historia hejnału mariackiego. Mali odbiorcy usłyszeli brzmienie hejnału i dowiedzieli się, dlaczego głos trąbki został nagle przerwany.

Tradycyjnie na koniec koncertu odbyły się eliminacje do Turnieju Wiedzy o Muzyce. W konkursie startowali uczniowie klas II, a zwycięzcą został ogłoszony Jakub Stankiewicz – uczeń klasy II b. Gratulujemy sukcesu.

Spotkanie z muzyką wywołało wiele radości i uśmiechów na twarzach uczniów.

opublikowano: 2013-10-30, © Jolanta Wasilewska,

fot. Krystyna Dudek