Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Muzycznie w ZSP w Reszlu ⁄

Muzycznie w ZSP w Reszlu

Muzyka to wspaniałe narzędzie, które stymuluje wszechstronny rozwój dzieci. Udowodniono naukowo, że obcowanie z dźwiękiem powinno być nieodłącznym elementem naszego życia, szczególnie w dzieciństwie, kiedy rozwijamy się najintensywniej. To właśnie muzyka stanowi jedną z najlepszych metod kształtowania wrażliwości i formowania charakteru człowieka. Dlatego też warto stwarzać dzieciom okazje do kontaktu z muzyką.

Uczniowie naszej szkoły spotykają się z muzyką nie tylko w czasie planowych zajęć lekcyjnych, ale także w czasie cyklicznych koncertów muzycznych organizowanych przez Agencję Artystyczną MAT z Olsztyna.

Dnia 30 września odbył się pierwszy z dziewięciu zaplanowanych na rok szkolny 2019/2020 koncertów, pt. „Blaszane granie”. Tym razem uczniowie poznali rodzinę instrumentów blaszanych oraz budowę trąbki i puzonu. Dowiedzieli się również kim jest kapelmistrz. Tradycyjnie to sami uczniowie wcielili się w rolę instrumentów muzycznych. Mali aktorzy świetnie poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami.

Na zakończenie koncertu odbył się konkurs sprawdzający zapamiętane treści z dzisiejszego spotkania z muzyką. Największą wiedzą wykazali się: Magdalena Tylus z klasy I c oraz Przemysław Pieniak z klasy III a. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na drugim etapie konkursu!

opublikowano: 2019-10-15, © Alina Szmul,

fot. Alina Szmul