Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Miejska Biblioteka w Reszlu - sojusznikiem Szkoły Podstawowej nr 3 w realizacji działań profilaktycznych. ⁄

Zmiany zachodzące w społeczeństwie sprawiają, iż zwiększa się liczba czynników utrudniających rozwój dzieci i młodzieży. Skutkiem tego jest rosnąca liczba nastolatków poszukujących wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych. Naprzeciw tym potrzebom wychodzą różne instytucje współpracujące z rodziną i szkołą.

1 grudnia w Miejskiej Bibliotece w Reszlu odbyło się spotkanie uczniów klasy VI "A" z terapeutą od spraw uzależnień -p. Danielem Sapińskim. Spotkanie miało na celu promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie postaw asertywnych, uczulenie na zagrożenia niesione przez współczesną cywilizację oraz podanie przykładów alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego. Miły, serdeczny klimat spotkania pozwolił swobodnie wypowiadać się uczniom o ich odczuciach, refleksjach i doświadczeniach związanych z poruszaną problematyką.

H. Kwiatkowska-pedagog SP nr 3 w Reszlu.

opublikowano: 2016-12-06, © Halina Kwiatkowska,

fot. Halina Kwiatkowska