Zespół Szkolno-Przedszkolny
- Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marii Dąbrowskiej
- Przedszkole Samorządowe w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Informacje_i_wydarzenia < Miejsca, które warto odwiedzić w Koszalinie. Dobrze znasz to miasto? ⁄

Informacje_i_wydarzenia

Miejsca, które warto odwiedzić w Koszalinie. Dobrze znasz to miasto?

Okazuje się, że aby zobaczyć piękne zakątki świata, wcale nie trzeba wybierać się za granicę. W Polsce znaleźć można wiele pięknych miast, które zadziwiają miejscami do zwiedzenia. Jednym z nich jest właśnie Koszalin. Co warto o nim wiedzieć i przede wszystkim - co warto tam zobaczyć?

Koszalin – najważniejsze informacje 

Koszalin jest miastem, które znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Jest to miejsce idealne dla osób, które uwielbiają polskie morze - Koszalin jest położony około 10 km od Bałtyku. Czy jest to duże miasto? Można by stwierdzić, że nie należy do małych, gdyż zamieszkuje je obecnie około 100 tys. mieszkańców.  

Warto zaznaczyć, że Koszalin to miasto o bogatej historii. Można tutaj wspomnieć o kilku wydarzeniach, które wpłynęły na tę miejscowość. Podczas II wojny światowej, miasto zostało w 40 procentach całkowicie zniszczone. W 1535 roku Koszalin nawiedziła epidemia dżumy, która zabiła aż dwa i pół tysiąca osób.  

Koszalin jest położony blisko jeziora Jamno, które jest szczególnie popularne wśród turystów. Co jeszcze warto zobaczyć w tym mieście? 

Co zwiedzić w Koszalinie? 

Wycieczka po Koszalinie może okazać się świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Jadąc nad morze, warto wstąpić do tego miasta i zobaczyć kilka pięknych miejsc. Jedną z atrakcji, która zdecydowanie spodoba się maluchom, jest popularna w Koszalinie papugarnia. Słynie ona głównie z tego, że ptaki latają tam swobodnie po pomieszczeniu, dlatego można podglądać je z naprawdę bliskiej odległości. Zobaczymy w niej aż 70 pięknych ptaków egzotycznych.  

Kolejnym miejscem, które jest warte uwagi, jest Park Książąt Pomorskich. Jest to piękny obszar, który ma powierzchnię prawie siedmiu hektarów. Jest to jeden z największych obiektów zielonych w Koszalinie. Przepływa przez niego rzeka, znajduje się w nim także Staw Zamkowy.  

Oczywiście Koszalin to również wspaniałe miejsce dla miłośników historii. Wielbiciele dawnych dziejów mogą zwiedzić w nim przede wszystkim fragmenty murów obronnych, które pochodzą aż z 1320 roku. Ogromną popularnością cieszy się także Dworek Kata, do którego można wejść po uiszczeniu opłaty. Ten XV-wieczny budynek w dalszym ciągu wygląda świetnie i przyciąga wielu turystów. W Koszalinie znajduje się wiele kościołów i kaplic, w tym popularna gotycka Katedra Niepokalanego poczęcia, która zbudowana została w 1333 roku.  

Oprócz zabytków, należy wspomnieć także o licznych atrakcjach dla całej rodziny. Wspaniała i bogata w okazy motylarnia przyciąga rzesze turystów. Niezwykle popularny jest także ogromny Park Wodny. Będąc w Koszalinie, koniecznie trzeba wejść na Górę Chełmską, której wysokość wynosi 136 m n.p.m. Z tego miejsca odległość do morza wynosi raptem osiem kilometrów. 

Idealny przystanek w drodze nad morze 

Wbrew pozorom, Koszalin jest naprawdę pięknym miastem, które posiada bogatą historię. Najczęściej jest ono odwiedzane przez turystów, którzy wybierają się na wakacje nad polskie morze. Warto czasami wstąpić do tego miasta i zobaczyć wspaniałe zabytki oraz spędzić przyjemny czas z rodziną i przyjaciółmi.  

opublikowano: 2021-03-19, © materiał zewnętrzny,

ostatnie artykuły z tego działu:

fot: pixabay.com
fot. materiał zewnętrzny
fot: pixabay.com

Rozkład dzwonków
Lp. Godziny lekcyjne
1.  800 -  845
2.  850 -  935
3.  945 - 1030
4. 1050 - 1135
5. 1155 - 1240
6. 1300 - 1345
7. 1350 - 1435
8. 1440 - 1525

BIBLIOTEKA SZKOLNA
Czynna:
PN - CZW w godz. 7.30 - 15.00
PT w godz. 7.30 - 14.00

ŚWIETLICA czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 6.45 - 16.15

GABINET PIELĘGNIARKI SZKOLNEJ

OBIADY
Zarządzenie w sprawie ustalenia zasad funkcjonowania stołówki
Odpłatność za obiady