Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w oddziale przedszkolnym 0C ⁄

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w oddziale przedszkolnym 0C

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada – w rocznicę urodzin jednego z największych twórców bajek Walta Disney’a.Tego dnia sala przedszkolna 0C zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci.W przedszkolu pojawiły się księżniczki, Myszka Miki, Bob budowniczy, królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek i inne postacie.Podczas zajęć dzieciobejrzały prezentację multimedialną „Postacie z bajek”. Opowiadały o swoich ulubionych bajkach.Wzięły udział wzabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, m.in. rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Dzieci tańczyły przy bajkowych przebojach oraz wzięły udział w zabawie rozwijającej szybkość i refleks„Zatrute jabłko’’. Odbyła się też uroczysta prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pt. „Moja ulubiona postać z bajki”. Dzieciwykazały się dobrą znajomością bajek. Doskonale poradziły sobie z przygotowanymi zadaniami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Warto czytać dzieciom bajki, gdyż utwory te kształcąodpowiednie postawy moralne, rozwijają wyobraźnię oraz bogacą słownictwo.

opublikowano: 2021-11-10, © Anna Szumko,

fot. Źródło