- Przedszkole Samorządowe w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Mecz reprezentacji kobiet ⁄

Wydarzenia_szkolne

Mecz reprezentacji kobiet

Dnia 22.03.2019r. uczniowie klas IV,V, III G. Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Reszlu mieli okazję wyjechać do Gdańska by obejrzeć mecze reprezentacji Polski B i głównej reprezentacji Polski w piłkę ręczną kobiet. Tego dnia rozpoczął się trzydniowy Międzynarodowy Turniej Baltic Handball Cup

Pierwszy mecz, jaki mogliśmy obejrzeć, to Polska B –Finlandia. Byliśmy bardzo podekscytowani tym meczem, ponieważ w składzie tej reprezentacji występuje zawodniczka pochodząca z Reszla - Wioleta Pająk. Niestety, ale tego dnia Wiola nie stała na bramce, trenerka zaplanowała występ reszelanki w następnym dniu turnieju. Biało-czerwone pewnie pokonały Finki, a zdobywczynią dziewięciu bramek była Justyna Świerczek. Po meczu Wiola przyszła do nas i z ogromną radością rozdawała autografy. Ponadto, jak tylko pozwoli na to czas, zaplanujemy w naszej szkole lekcję z Mistrzem. To będzie prawdziwa frajda!

Przed nami był jeszcze mecz głównej reprezentacji Polski.

Drugimi rywalkami Polek były Islandki, które od kilku lat próbują przebić się na turnieje rangi mistrzowskiej. Choć pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 5. minucie, postawiły opór od samego początku. Przez całą pierwszą połowę biało-czerwone nie mogły odskoczyć dalej niż na dwie bramki, a momentami przegrywały nawet różnicą jednego trafienia.

W drugiej połowie obu drużynom przydarzył się blisko 10-minutowy przestój, w trakcie którego nie padła żadna bramka. W poprzeczkę z rzutu karnego trafiła w tym Karolina Kudłacz-Gloc. Na 6 minut przed końcem Polki grały w podwójnym osłabieniu po karach dla Małgorzaty Byklarewicz i Zych, a Islandki zdobyły bramkę na 17:16. końcówce trzy ważne bramki w tym dwie z rzutów karnych, zdobyła jednak Janiszewska i Polki sięgnęły po zwycięstwo. Zawodniczką meczu wybrano jednak bramkarkę Islandek Hafdis Renotudottir.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet pokonała Islandię, Słowację oraz Argentynę czym zapewniły sobie zwycięstwo w turnieju Baltic Handball Cup w Gdańsku. Z kolei druga reprezentacja wygrała jedno i przegrała dwa spotkania więc w rywalizacji o Mały Puchar Baltic Handball Cup zajęła trzecią pozycję. Wygrała Hiszpania B.

Celem wycieczki było promowanie tej dyscypliny sportu wśród uczniów. Zaprezentowanie im przebiegu meczu na wysokim poziomie. Uczniowie mogli podejrzeń taktykę gry zagranicznych zespołów i zaczerpnąć pozytywnych emocji panujących na