Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Mały Mistrz-zajęcia otwarte w Trójce ⁄

Mały Mistrz-zajęcia otwarte w Trójce

W piątek 18 marca 2016 roku na piątej godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej naszej szkoły pojawiło wielu rodziców i nauczycieli, aby obejrzeć zajęcia ruchowe w klasie Ib w ramach realizacji programu „Mały Mistrz”.

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do realizacji tego programu w klasach pierwszych, gdzie uczą się dzieci sześcioletnie. W klasach Ia,b wspólnie z nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej lekcje wychowania fizycznego na 1 godzinie tygodniowo prowadzi nauczyciel w-f.

Głównymi celami stawianymi przed programem Mały Mistrz są:

• Poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I-III.
  • Wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej.
  • Promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową.
  • Monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III szkół podstawowych.
  • Określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów.
  • Zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.

Poprzez ciągłość trwania programu w klasach I–III będzie można zbadać rozwój umiejętności każdego dziecka. Bardzo ważnym elementem jest również pokazanie zintegrowania zajęć aktywności fizycznej z innymi umiejętnościami zapisanymi w obecnej podstawie programowej nauczania w klasach I–III. Nauczyciel otrzymuje dużą autonomię w realizacji programu. Może np. w przypadku niemożliwości realizacji którejś ze sprawności zastąpić ją inną.

Mały Mistrz daje także możliwość udziału rodzicom, którzy włączają się w cykl przygotowań dzieci do zdobywania poszczególnych umiejętności i prób zaliczeniowych, a także są informowani przez nauczycieli na bieżąco o stanie sprawności dziecka i postępach.

Zajęcia otwarte w klasie Ib poprowadziła pani Dorota Choromańska-nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz pan Łukasz Pyrzak-nauczyciel wychowania fizycznego.

opublikowano: 2016-03-19, © Krystyna Bujnowska,

fot. Marta Brygoła