Szkoła Podstawowa Nr 3
w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Oświata < MUZYCZNE OPOWIEŚCI MAŁEGO FRYCKA ⁄

MUZYCZNE OPOWIEŚCI MAŁEGO FRYCKA

Dnia 28 września 2017 roku uczniowie klas 0 – IV Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu uczestniczyli w koncercie muzycznym przygotowanym przez Agencję Artystyczną Mat z Olsztyna.

Głównym celem spotkania było przybliżenie sylwetki i twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Artysta komponował niemal wyłącznie na fortepian solo lub z towarzyszeniem orkiestry. Wyjątkiem są pieśni solowe oraz drobne utwory na wiolonczelę i fortepian. W swojej twórczości wykorzystywał elementy polskiej muzyki ludowej.

Uczniowie poznali budowę i brzmienie akordeonu i fortepianu oraz polskie tańce ludowe takie jak: Kujawiak, Mazur, Oberek, Polonez, Krakowiak. Wybrane dzieci przebrane w stroje ludowe zaprezentowały widzom elementy tańców ludowych.

W Końcowej części programu odbył się Turniej Wiedzy o Muzyce, w którym brali udział uczniowie: Ala Pawelec kl. IVB, Julia Zawadka kl. IVB, Kacper Kądziołka kl. IVC, Oliwia Wasilewicz kl. IV C, Zuzanna Gradzewicz kl. IIIB, Bartłomiej Kowalski kl. IIID. Zwyciężyła Julia Zawisza I Oliwia Wasilewicz z kl. IV B.

opublikowano: 2017-10-02, © Małgorzata Maksymiuk.,