Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Laureatki konkursu ”Człowiek w kosmosie” ⁄

Laureatki konkursu ”Człowiek w kosmosie”

Z przyjemnością informuję, że wśród naszych uczniów mamy uczennice, którymi możemy się znowu pochwalić. Są to: Weronika Pieniak i Paulina Pupek - laureatki konkursu plastycznego "Człowiek w kosmosie".

Na konkurs zorganizowany przez Olsztyńskie Planetarium Obserwatorium Astronomiczne wpłynęło 185 prac plastycznych z 28 placówek województwa warmińsko-mazurskiego.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej i opisanie przedstawionego wydarzenia. Nasze dziewczyny znalazły się wśród dziewięciu laureatów.

Nagrody zostały wręczone w czasie piątkowej uroczystości w Olsztyńskim Planetarium. Dzięki organizatorom mogliśmy też uczestniczyć w spotkaniu z astronomem dr Pawłem Pietrukowiczem - pracownikiem Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego, który opowiedział nam o swoich obserwacjach nieba w Chile. Obejrzeliśmy także film o pobycie na stacji kosmicznej.

To, że mogliśmy tym razem wziąć udział w uroczystości wręczenia nagród zawdzięczamy, już kolejny raz, Panu Mariuszowi Pieniakowi. Dziękujemy tacie Weroniki, a Weronice i Paulinie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

opublikowano: 2011-11-30, © Maria Dziudzik -Pływaczewska,

fot. Organizatorzy