Zespół Szkolno-Przedszkolny
- Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marii Dąbrowskiej
- Przedszkole Samorządowe w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Informacje_i_wydarzenia < Kredyty gotówkowe: co brać pod uwagę przy wyborze? ⁄

Informacje_i_wydarzenia

Kredyty gotówkowe: co brać pod uwagę przy wyborze?

Kredyty gotówkowe cieszą się ogromną popularnością. Są sposobem na otrzymanie zastrzyku gotówki. Banki różnią się dość mocno, jeśli chodzi o ofertę kredytową. Dlatego wiele osób pyta o to, co brać pod uwagę, aby zdecydować się na naprawdę dobry kredyt. Spróbujemy podpowiedzieć. Przydatny może być także kalkulator kredytu gotówkowego na stronie akademiakredytu.pl.

Kryteria, które warto uwzględnić

Wiele osób wybierając kredyt gotówkowy popełnia ogromny błąd, uwzględniając wyłącznie wysokość oprocentowania. Jest to oczywiście ważny element, ale może istotnie wprowadzać w błąd. Okazuje się bowiem, że banki stosują szereg innych kosztów, które mogą istotnie podwyższać koszt kredytu gotówkowego. Do elementów, które należy uwzględnić zalicza się:

  • •prowizję za udzielenie kredytu;
  • •odsetki;
  • •ubezpieczenie.

Prowizja za udzielenie kredytu

Prowizja jest opłatą o charakterze jednorazowym. Bank pobiera ją zaraz po uruchomieniu kredytu. Zdarza się, że bank oczekuje, aby prowizję zapłacić z własnych pieniędzy. W innym prowizja jest wliczona do kredytu i spłacana razem z kolejnymi ratami. UWAGA: wysokość prowizji może być bardzo różna. Wystarczy porównać oferty banków, aby przekonać się, że waha się od 0 do nawet 20%.

Odsetki

Uzależnione są od tego, jak oprocentowany jest kredyt. UWAGA: w przypadku niespłacania rat w terminie odsetki na ogół znacznie wzrastają, co przekłada się na wyższy ostateczny koszt kredytu (Zobacz tutaj jakie są konwekwencje niespłacania kredytu).

Ubezpieczenie

Banki coraz częściej decydują się na stosowanie ubezpieczenia kredytu. W wielu wypadkach jest to obligatoryjne i nie można z takiej formy zabezpieczenia zrezygnować. Warto jednak pamiętać, że niektóre banki narzucają swoim klientom ubezpieczenie od konkretnej firmy, inne dają możliwość wyboru. Ta druga opcja w wielu wypadkach jest znacznie korzystniejsza. Pozwala bowiem na znalezienie takiej oferty, która jest najbardziej korzystna. Warto dodać, że ubezpieczenie kredytu zapewnia bezpieczeństwo finansowe wówczas, gdy z jakiegoś powodu stracimy dochód (na przykład zostaniemy zwolnieni z pracy, zachorujemy lub ulegniemy wypadkowi).

Dodatkowe koszty

Przed podpisaniem umowy kredytowej zawsze warto dokładnie sprawdzić, czy bank nie stosuje dodatkowych opłat związanych z obsługą kredytu. Nie jest to częsta praktyka, ale czasami się zdarza. Oczywiście podnosi to ostateczny koszt kredytu.

Kredyty gotówkowe należą do najczęściej udzielanych przez banki. Ich plusem jest to, że pozyskane z nich pieniądze można przeznaczyć praktycznie na dowolny cel. Może to być wakacyjny wyjazd, zakup lodówki, remont silnika w samochodzie czy remont mieszkania. Przed podpisaniem umowy z bankiem zawsze warto jednak zapoznać się z ofertą różnych placówek.

opublikowano: 2020-06-07, © materiał zewnętrzny,

ostatnie artykuły z tego działu:

fot. materiał zewnętrzny

Dyżur pedagoga szkolnego i logopedy.

1. Anna Lemecha - pedagog szkolny
dyżur: pn. -pt. 8.00 - 10.00
tel .512 108 171
2. Sylwia Ciesiun - pedagog szkolny
dyżur: pn.-pt. 8.00 -10.00
tel. 515 192 945
3. Agata Doboszewska-Kasperek - logopeda
dyżur pn. -pt. 9.00 -11.00
tel. 500 147 795

Rozkład dzwonków
Lp. Godziny lekcyjne
1.  800 -  845
2.  850 -  935
3.  945 - 1030
4. 1050 - 1135
5. 1155 - 1240
6. 1300 - 1345
7. 1350 - 1435
8. 1440 - 1525

BIBLIOTEKA SZKOLNA
Czynna:
PN - CZW w godz. 7.30 - 15.00
PT w godz. 7.30 - 14.00

ŚWIETLICA czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 6.45 - 16.15

GABINET PEDAGOGA SZKOLNEGO

GABINET PIELĘGNIARKI SZKOLNEJ

OBIADY
Zarządzenie w sprawie ustalenia zasad funkcjonowania stołówki
Odpłatność za obiady