Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Konkurs „Życie bajką jest” rozstrzygnięty ⁄

Konkurs „Życie bajką jest” rozstrzygnięty

• Martyna Bułak
  • Patrycja Łomżyńska
  • Weronika Majcher
  • Weronika Pieniak
  • Kinga Przeor
  • Alicja Wasilewska

- to nasze laureatki w dziedzinie plastyki, w XVI Ogólnopolskim Konkursie im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”.

Organizatorem konkursu, jak co roku, był Młodzieżowy Dom Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Zadaniem uczestników w tegorocznej edycji było wykonanie ilustracji do legend o kwiatach, oczywiście autorstwa znanej warmińskiej pisarki – Ireny Kwinto.

Na konkurs wpłynęły 532 prace plastyczne i grafiki komputerowe ze szkól i placówek z terenu kraju. Komisja konkursowa oceniała prace w pięciu kategoriach. Przyznano 26 równorzędnych nagród i 3 wyróżnienia. Jak wyjątkowe musiały być ilustracje naszych uczennic, skoro aż 6 nagrodzono. Wśród nagrodzonych znalazły się ilustracje do legend: „Biały wrzos’, „Bratki”, „Oset” i „Przebiśniegi”.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone 31 marca b.r. w czasie uroczystego otwarcia Galerii Młodego Artysty w Lidzbarku Warmińskim.

Wydarzenie to zgromadziło ogromną liczbę gości. Nowa galeria ledwo ich pomieściła. Rodzice naszych uczennic nie zawiedli i wszystkie laureatki dotarły na uroczystość.

Po uroczystości wręczenia nagród, obejrzeniu wystawy prac i słodkim poczęstunku, mieliśmy możliwość zwiedzić świeżo odremontowane pracownie Młodzieżowego Domu Kultury. Szkoda tylko, że my w Reszlu nie mamy tak pięknego przybytku kultury.

Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym i pracowitym uczennicom, zwłaszcza że są to ich kolejne sukcesy plastyczne w tym roku szkolnym.

opublikowano: 2012-04-05, © Maria Dziudzik -Pływaczewska,

fot. Maria Dziudzik -Pływaczewska