Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Konkurs robotów LEGO w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu ⁄

Konkurs robotów LEGO w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu

Dnia 10.02.2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu odbył się I Wojewódzki Konkurs Robotów Lego. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Reszlu we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie. Patronat honorowy nad konkursem objął Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, a sponsorem nagród był Burmistrz Reszla p. Marek Janiszewski.

Celem konkursu było zbudowanie i zaprogramowanie autonomicznego robota, który wykona 4 zadania konkursowe; popularyzacja wśród uczniów szkół podstawowych (klas1-3) wiedzy na temat robotyki i programowania; rozwijanie zainteresować informatycznych; rozwijanie umiejętności pracy w zespole; wspieranie uzdolnień informatycznych uczniów.

Od 7.30 trwała rejestracja zawodników i próby testowe robotów. O godzinie 9.40 rozpoczęło się uroczyste otwarcie zawodów, przywitanie gości przez Organizatora- Burmistrza Reszla p. Marka Janiszewskiego, Wiceburmistrza p. Jerzego Bajorka, Nauczycieli, Uczniów oraz Rodziców. Następnie przeprowadzony został przegląd techniczny robotów – mierzenie i ważenie, a o godzinie 10.00 rozpoczęły się zawody, które rozegrane zostały w 4 konkurencjach: Lego Dragster, Lego Misja, Lego SUMO oraz Lego Line Follower.

W konkursie wzięły udział następujące szkoły: SP 3 Kętrzyn, SP4 Kętrzyn, SP 5 Kętrzyn, SP Nakomiady, SP Boże, SP Szestno, SP Reszel. Uczestnicy walczyli w zespołach 2-osobowych. Poziom konkursu był bardzo wysoki, wszystkim należą się ogromne brawa. To była doskonała lekcja programowania i informatyki w praktyce.

Uczestnicy oraz zaproszeni goście zastali podjęci poczęstunkiem, a zawodnicy wyjechali z Reszla z pełnymi torbami nagród, dyplomami, medalami, bogatsi o nowe doświadczenia.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: Iga Pyrzak i Zuzanna Witowicz oraz Filip Smyk i Fabian Bondar. Obydwie drużyny spisały się na medal i zasługują na uznanie. Do konkursu przygotowywał uczestników p. Adam Janiszewski, który był pomysłodawcą i wykonawcą całego przedsięwzięcia.

opublikowano: 2023-02-11, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy