Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Konkurs z okazji Roku Juliana Tuwima w reszelskiej bibliotece ⁄

Konkurs z okazji Roku Juliana Tuwima w reszelskiej bibliotece

Rok 2013 jest w całym kraju obchodzony jako "Rok Juliana Tuwima”. Właśnie z tej okazji 24 kwietnia 2013 roku panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu zorganizowały konkurs recytatorski pod hasłem „Wokół Tuwima”. Uczniowie klasy IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 3 z zapałem przystąpili do zmagań konkursowych. Celem konkursu było: popularyzowanie poezji Juliana Tuwima, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentowanie umiejętności recytatorskich, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

W konkursie udział wzięła cała klasa III b. W ocenie komisja uwzględniała: dobór wiersza i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny.

• I miejsce zajęła Julia Sosińska - wiersz „Zosia-Samosia”,
  • II miejsce- Damian Zelma - wiersz „Rzepka”,
  • III miejsce –Paulina Kościelniak - wiersz „Trudny rachunek”,

Wyróżnienia otrzymały:

• Natalia Astachow -wiersz „Rzeczka”,
  • Agata Haric - wiersz „Trudny rachunek”.

Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe. Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu recytatorskiego wzorowego przygotowania wierszy, pomysłowości w scenografii, wykorzystania ciekawych rekwizytów, a szczególne słowa uznania kieruję w kierunku osób nagrodzonych i wyróżnionych.

opublikowano: 2013-04-26, © Krystyna Bujnowska,

fot. Organizatorzy