Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Koncert muzyczny pt. „Pieśń Polska”. ⁄

Koncert muzyczny pt. „Pieśń Polska”.

W dniu 7 marca w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie klas 4-6 z muzyką przygotowane przez Agencję Artystyczną „MAT”. Dotyczyło ono historii pieśni - muzyki wokalnej od „Bogurodzicy” po czasy współczesne.

Uczniowie dowiedzieli się jakie były początki pieśni w Europie i Polsce, jak kształtował się rozwój muzyki wokalnej na przestrzeni epok, kim byli kompozytorzy , wykonawcy. O jakiej tematyce to były utwory oraz w jakich okolicznościach je wykonywano. Mowa też była o roli pieśni (tu pieśni patriotycznej) w czasach romantyzmu, okresie wojennym czy komunizmie.

Dzieci usłyszały o wybitnych Polakach związanych z historią pieśni, np. Oskarze Kolbergu, Stanisławie Moniuszko, Karolu Karpińskim, Jacku Kaczmarskim. Zebrani mieli również możliwość wysłuchania pieśni z różnych okresów, np. „Bogurodzicy”, „Pije Kuba do Jakuba”, „Witaj majowa jutrzenko”, „Kum i kuma”, „Marsz obozowy”.

Koncert prowadził Konrad Kozubowski, muzycy towarzyszący: Agnieszka Szczucka i Daniel Michalski – śpiew, Dominik Skwarczyński – akompaniament.

Podczas spotkania panowała miła i przyjazna atmosfera, bez wątpienia dzieci miały możliwość poszerzenia oraz zdobycia nowej wiedzy dotyczącej muzyki.

opublikowano: 2017-03-29, © Marta Lewczuk-Daliga,

fot. Organizatorzy