Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Koncert muzyczny ”Frak i batuta” ⁄

Koncert muzyczny ”Frak i batuta”

Dnia 11 kwietnia 2024 roku klasy 1-3 uczestniczyły w koncercie muzycznym pod tytułem "Frak i batuta",zorganizowanym przez Agencję Artystyczną "MAT" z Olsztyna.

W przedstawieniu muzycznym dzieci mogły przenieść się do „Królestwa Muzyki”, gdzie w towarzystwie króla Muzykologa i królowej Muzyki wysłuchały wyjątkowego koncertu, zorganizowanego z okazji urodzin królowej. Dowiedziały się, że dyrygent to osoba, której zadaniem jest kierowanie zespołem muzycznym. W czasie koncertu ubrany jest w czarny frak, a w ręku trzyma specjalną, drewnianą pałeczkę, zwaną batutą, którą dyryguje orkiestrą.

Poznały też nowe słowo pochodzenia włoskiego scherzo, co znaczy żart. W muzyce jest słowem ogromnie popularnym, określającym żartobliwą muzykę. Kompozytorzy bardzo często słowem tym tytułują niektóre swoje żartobliwie kompozycje.

Grupa uczniów wspaniale odegrała role rodziny królewskiej i muzyków z królewskiej orkiestry. Na zakończenie koncertu wszyscy tańczyli na balu z okazji urodzin Królowej Muzyki.

W turnieju wiedzy o muzyce zawalczyły klasy drugie:

1. Magdalena Romańczuk, z klasy 2a, która wygrała konkurs
  2. Natalia Janiszewska z klasy 2b,która zajęła miejsce drugie
  3. Natalia Lewandowska z klasy 2c, która zajęła trzecie miejsce.

Wszystkie uczennice otrzymały nagrody książkowe.

opublikowano: 2024-04-16, © Krystyna Bujnowska,

fot. Krystyna Bujnowska