Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Kolejne spotkanie z muzyką ⁄

Kolejne spotkanie z muzyką

"Grająca trzcinka"- taki tajemniczy tytuł miał kolejny program muzyczny dla uczniów klas 4-6 przygotowany przez Agencję Artystyczną " MAT", który odbył się w naszej szkole 11 grudnia 2012r. Tytułowa trzcinka to element budowy stroika klarnetu i oboju - instrumentów dętych drewnianych.

Prowadzący, w ciekawy sposób opowiedział historię oraz przedstawił budowę tych instrumentów. Młodych słuchaczy zaczarowała muzyka na obój i klarnet. Uczniowie w wielkim skupieniu wysłuchali fragmentu koncertu obojowego C-dur A. Vivaldiego. W inny świat przeniósł ich piękny utwór E. Griega "Poranek". Kolejne utwory, zaprezentowane uczniom, to fragment koncertu C- dur W. A. Mozarta na obój i menuet na klarnet.

Choć "bohaterami" programu był obój i klarnet, to wielkie zainteresowanie wzbudził również saksofon, instrument kojarzący się głównie z muzyką rozrywkową. Uczniowie wysłuchali kilku standardów muzyki rozrywkowej.

Koncert zakończył utwór M. Ravela "Bolero". Ach... Było pięknie! Prawdziwa uczta muzyczna! Sądząc po minach młodych słuchaczy bardzo im się podobało.

Tradycyjnie, program zakończył konkurs wiedzowy, który wygrała Ania Lewandowska z klasy 4b.

opublikowano: 2012-12-13, © Małgorzata Gardocka,

fot. Magdalena Urbanowicz