Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Kolejne działania Klubu „Jeżyk” w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu ⁄

Kolejne działania Klubu „Jeżyk” w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

Jak już informowałyśmy wcześniej w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu odbywają się zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu „Archimedes gości w Gminie Reszel” finansowanego w całości przez Unię Europejską. Zajęcia te przeznaczone są dla dzieci z wadami postawy. Zaproponowałyśmy różne formy ruchu. W okresie zimowym są to zajęcia na basenie w Kętrzynie i Mikołajkach oraz zajęcia w szkole. Zakupiłyśmy atrakcyjny sprzęt sportowy, dzięki któremu ćwiczenia spełniają swoją rolę, a przy tym są dla dzieci świetną zabawą, a nie przymusem. Kupiłyśmy laski gimnastyczne, piłki, maty „jeżyk”, koła ringo, maty gimnastyczne oraz „pajączki” kontrolujące postawę dziecka.

Sprzęt został udostępniony wszystkim uczniom, tak aby z tych kolorowych pomocy korzystali wszyscy, nie tylko uczestnicy projektu i klubu „Jeżyk”.

Zajęcia na pewno korygują wady postawy, a przy okazji uczą innych – czynnych form spędzania wolnego czasu. Mamy nadzieję, że na stałe, a potrzeba takiego ruchu wejdzie już dzieciom w nawyk.

Krystyna Bujnowska, Joanna Piskosz

opublikowano: 2010-02-08, © Krystyna Bujnowska,