Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Kocham mocno babcię, dziadka ⁄

Kocham mocno babcię, dziadka

„Kocham mocno babcię, dziadka – to nie żart moi mili.
Dzisiaj im życzenia składam, by 100 latek jeszcze żyli”.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to są takie dwa dni, jedyne w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Oddziale Przedszkolnym przy SP nr 3 w Reszlu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 19 stycznia 2012 r. w grupie zerowej odbyła się ta wspaniała impreza. W udekorowanej sali dzieci wraz ze swoją wychowawczynią przygotowały program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

Przedszkolaki pięknie wystrojone zaprezentowały swoje programy recytatorsko-wokalne przed swoimi dziadkami. Wnuczęta swoim występem chciały podziękować babciom i dziadkom za opiekę, opowiadanie bajek, śpiewanie kołysanek oraz przytulanie i pocieszanie, kiedy mają zły humor. Dziadkowie gorąco oklaskiwali wnuczęta a niejednemu z nich zakręciła się łza w oku. W trakcie uroczystości dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice także zaangażowali się w to przedsięwzięcie.

Przygotowali dla nich poczęstunek w postaci ciasta, słodyczy kawy i herbaty. Następnie wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz korale dla babci i pudełeczka na drobiazgi dla dziadka.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Wnuczęta tak bardzo się cieszyły z odwiedzin swoich najbliższych, że po programie artystycznym i poczęstunku miały okazję wrócić do domu ze swoimi dziadkami.

opublikowano: 2012-02-06, © Krystyna Dudek,

fot. Organizatorzy