Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Klasy V na wycieczce w Olsztynie ⁄

Klasy V na wycieczce w Olsztynie

Dnia 15 listopada 2018r. klasy piąte wyjechały na wycieczkę do Olsztyna.

Głównym celem wyprawy było przedstawienie Moskiewskiej Rewii na Lodzie „Królowa Śniegu” (Hala Urania).

Przed widowiskiem uczniowie udali się do Domu Gazety Olsztyńskiej. Tam podzieleni na grupy brali udział w warsztatach „Katarzynki i andrzejki”, poznając tradycje i zwyczaje. Mogli przetestować niektóre wróżby przy stolikach. Było bardzo ciekawie. Poznane wróżby będą wykorzystane podczas najbliższej zabawy andrzejkowej.

Zwiedziliśmy również wystawę nawiązującą do szkolnictwa w dawnej Warmii. Zobaczyliśmy wiele ciekawych eksponatów.

No i nadszedł czas przedstawienia. Widowisko było przepiękne. Doskonała i oryginalna muzyka, choreografia pełna popisów indywidualnych, zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie, wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne.

Wycieczka była udana. Uczniowie wrócili do Reszla zachwyceni, zadowoleni, pełni wrażeń.

opublikowano: 2018-11-21, © Małgorzata Gardocka,

fot. Adam Żyła..