Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < KOCHAM CIĘ MAMUSIU ⁄

KOCHAM CIĘ MAMUSIU

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym mamy mają swoje święto – 26 maja. Mama to pierwsze słowo każdego dziecka. Należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też co roku nauczycielki pomagają przedszkolakom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Matki. Dzieci uczciły ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy.

W przygotowaniach do obchodów Święta Mamy uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami. Dzieci w udekorowanych salach zrobiły na mamach wielkie wrażenie.

Występ małych artystów, zadeklamowane wierszyki i wyśpiewane z serca piosenki oraz zabawy taneczne wywołały u mam łzy wzruszenia. Zrobione z miłością i ujmującą prostotą laurki z życzeniami, symboliczne kwiatki, upominki oraz szczere uściski ukochanych mam a także zaśpiewane tradycyjne ,,Sto Lat” były wyrazem głębokiej miłości i podziękowaniem za to, że są, że kochają, i że są najlepsze na całym świecie. Po części artystycznej mamy razem ze swoimi pociechami bawiły się wspólnie przy znanych piosenkach i zabawach oraz brały udział w konkursach. Na gości i dzieci czekał również słodki poczęstunek.

Takie spotkania są okazją do wyrażenia podziękowania za trud, jaki mamy włożyły w wychowanie swoich pociech.

opublikowano: 2015-06-02, © Krystyna Dudek,

fot. Krystyna Dudek