Jesteś tu: strona główna < Informacje_i_wydarzenia < Jesienna wyprawa do lasu ⁄

Informacje_i_wydarzenia

Jesienna wyprawa do lasu

16 października2020 roku klasy pierwsze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Reszlu wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do lasu w Świętej Lipce na spotkanie z panią leśnik. Byliśmy ciekawi czy do lasu zawitała już Pani Jesień. Jak się okazało aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny.

Podczas wycieczki dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, posługiwały się w czasie obserwacji lupami. Do dalszych obserwacji przydały się również lornetki. Uczniowie uczyli się rozpoznawać rodzaje drzew, a także współdziałać w zespołach. Pani leśnik Wiesława Pręcikowska opowiedziała nam wiele ciekawostek, jakie kryje las. Pierwszoklasiści dowiedzieli się dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane, zobaczyły jak wyglądają kanaliki, którymi drzewo rozprowadza wodę i sole mineralne. Nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza.

Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę i umiejętności uczniów oraz miała walory zdrowotne. Dzieci aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu na ścieżce zdrowotnej w otoczeniu pięknej przyrody leśnej. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem. W podziękowaniu za wizytę uczniowie podarowali skrzydlatym przyjaciołom trzy budki lęgowe. Ze świetną inicjatywą wyszła mama Amelki, uczennicy klasy Ia, a budki zasponsorowała firma Drew handel, której bardzo dziękujemy.

Pełni wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły.Na długo wizyta w lesie pozostanie w naszej pamięci. Będzie co wspominać podczas długich i mroźnych, zimowych dni. Składamy serdeczne podziękowania pani leśnik Wiesławie Pręcikowskiej za tak owocne, pełne wrażeń spotkanie i obiecujemy, że na przygodę z leśną przyrodą dzieci z Reszla powrócą jeszcze nie raz. Dziękujemy bardzo serdecznie sponsorowi budek lęgowych firmie https://www.drew-handel.pl/

opublikowano: 2020-10-18, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy